kontakt@klinikakurosz.pl 95 720 84 83 Pon - Pt: 8:00-20:00 | Sob - Nd: 10:00-20:00

Rezonans Magnetyczny (MRI)

Rezonans magnetyczny (MRI) jest nowoczesną metoda obrazowania, która w sposób nieinwazyjny pozwala nam na bardzo dokładną diagnostykę różnych schorzeń. Jest to idealna metoda do uwidocznienia zmian nie tylko strukturalnych ale i czynnościowych szczególnie w tkankach miękkich. Najczęściej wykorzystujemy ją do oceny chorób układu nerwowego w tym mózgu, rdzenia , nerwów obwodowych (dyskopatie, zapalenia mózgu, rdzenia, nerwów, udary), ale  także do oceny narządów jamy brzusznej, śródpiersia oraz w wielu chorobach narządu ruchu: mięśni, więzadeł, ścięgien (zerwania więzadeł krzyżowych, pobocznych). Wszędzie tam gdzie inne metody mają ograniczoną czułość lub chcemy uzyskać dokładniejszą diagnozę.

Jest to badanie przy którym nie występuje  żadne szkodliwe promieniowanie.

W naszym Centrum pracujemy na aparacie wysokopolowym 1,5 Tesli- jest to jeden z kilku aparatów o tym poziomie zaawansowania w Polsce możliwych do zastosowania u zwierząt.

Dzięki doświadczonemu zespołowi radiologiczno-techniczno-anestezjologicznemu oferujemy wysokiej jakości badania.

W razie potrzeby często wykonywane w trybie pilnym z niemal natychmiastowymi decyzjami terapeutycznymi (szczególnie u pacjentów wymagających zabiegów neurochirurgicznych). Jeśli trzeba badanie może być połączone z tomografią komputerową.

Jeśli  masz pytania dotyczące badania, kwalifikacji lub chcesz zapytać o termin zapraszamy do kontaktu.