kontakt@klinikakurosz.pl +48 95 720 84 83 Pon - Pt: 8:00-20:00 | Sob - Nd: 10:00-20:00

Szpital weterynaryjny

Leczenie szpitalne daje często większe szanse na skuteczne i szybsze leczenie pacjentów . Przez całą dobę czuwają nad nimi lekarze i wykwalifikowani asystenci weterynaryjni.
Zgodnie z panującymi na całym świecie standardami jesteśmy w stanie prowadzić ciężkie zaburzenia elektrolitowe, pacjentów po urazach mnogich, z posocznicą, z zapaleniem trzustki, kwasicą ketonową , mocznicą i wieloma innymi schorzeniami, które często bez takiego podejścia kończyłyby się niepowodzeniem.
Pacjentem szpitalnym może zostać każde zwierzę ; będące w stanie zagrożenia życia , niemogące  samodzielnie przyjmować leków , u którego jedyną opcją leczenia jest całodobowe dożylne podawanie leków i płynów , kiedy opiekun zwierzęcia nie ma możliwości zapewnienia opieki przez całą dobę lub zakres tej opieki jest tak szeroki, że nikt w domu nie może poświęcić jej tyle uwagi.
Szpital wyposażony jest miedzy innymi  w :

  • Nowoczesny , wygodny  i bezpieczny zestaw klatek i boxów, również podgrzewanych dla wyziębionych pacjentów , które mają  możliwość służenia jako klatki tlenowe do opieki nad pacjentami z dusznością .
  • Pompy infuzyjne – specjalistyczne  urządzenia podających płyny (kroplówki) w  potrzebnej ilości i z odpowiednią prędkością dla każdego pacjenta przez całą dobę . Zwiększa to zarówno bezpieczeństwo jak i skuteczność leczenia. Dzięki tym urządzeniom jesteśmy w stanie prowadzić terapie wymagające stałego i bardzo dokładnego podawania leków: np. u pacjentów z zaburzeniami rytmu serca (leki antyarytmiczne) lub po urazach neurologicznych czy w statusie padaczkowym ( tzw. śpiączka farmakologiczna).
  • Sprzęt do tlenoterapii.
  • Sprzęt do odsysania płynów z dróg oddechowych, czy powietrza przy leczeniu odmy.
  • Monitory funkcji życiowych ( monitor EKG, aparat do pomiaru ciśnienia krwi, pulsoksymetr).
  • Dostęp 24 h do w pełni wyposażonego laboratorium analitycznego ( morfologia, biochemia, w tym elektrolity, glukoza, amoniak!, hormony, fruktozaminę, fenobarbital).

Możemy również wykonać w ciągu kilku minut badanie moczu, badania obrazowe ( RTG, USG, badanie dopplerowskie)
Przy pacjentach po urazach ortopedycznych i neurologicznych często prowadzimy zabiegi rehabilitacyjne już w trakcie pobytu w naszym szpitalu.

Dzięki sprawnej i nowoczesnej organizacji szpitala jesteśmy w stanie szybko przynieść ulgę naszym pacjentom i zminimalizować Państwa stres związany z chorobą Waszego Pupila.